A

Okulary ochronne do urządzeń cyfrowych

Spędzasz długie godziny przed ekranem komputera, tabletu lub smartfona?

Uczysz się lub pracujesz zdalnie?

Twój wzrok jest teraz wyjątkowo obciążony. 

Urządzenia cyfrowe emitują bardzo dużą ilość światła niebieskiego o dużej częstotliwości. Swiatło takie wyjątkowo niekorzystnie wpływa na stan naszego układu wzrokowego oraz na ogólny stan organizmu.

01/12/2020

Czytaj więcej

Soczewki kontaktowe

W naszych salonach oferujemy różne soczewki kontaktowe.

Dla krótkowidzów oraz dla dalekowidzów przeznaczone są soczewki sferyczne, dostępne w szerokiej gamie mocy oraz różnych trybach wymiany. 

Dla osób, które oczekują również korekcji astygmatyzmu, przeznaczone są soczewki toryczne, które poza mocą i krzywizną mają dodatkowe parametry - oś oraz cylinder. 

Dla prezbiopów przeznaczone są soczewki multifokalne, czyli wieloogniskowe zarówno do korekcji dali, jak i do bliży.

14/01/2020

Czytaj więcej

okulary dla dzieci

- Nasi najmniejsi klienci są traktowani w specjalny sposób.

- Otworzyliśmy dla nich osobny salon dostosowany do ich wszystkich wymagań.

- Stworzyliśmy tam miejsce przyjazne rónież dla dzieci, które mają specjalne potrzeby wynikające z 

  zaburzeń lub niepełnosprawności.

14/01/2020

Czytaj więcej

Okulary progresywne

Okulary progresywne dopasowane do stylu życia użytkownika, zapewniają precyzyjną korekcję wzroku i znacznie szersze pola widzenia niż w tradycyjnych soczewkach progresywnych.

Zaawansowana konstrukcja, uwzględniająca najważniejsze parametry indywidualne, dzięki którym zyskujesz znacznie większy komfort widzenia niż w okularach o tradycyjnej konstrukcji.

04/01/2020

Czytaj więcej

Okulary przeciwsłoneczne

Wiele niszczycielskich warunków zdrowotnych spowodowanych przez promienie UV jest wynikiem kumulatywnej ekspozycji i równie ważne jest noszenie okularów słonecznych w pochmurne lub pochmurne dni, kiedy słońce jest niewidoczne, ale promienie UV nadal mogą powodować trwałe uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci zaczęły nosić okulary przeciwsłoneczne wcześnie. Szacuje się, że 73% dorosłych nosi okulary przeciwsłoneczne, podczas gdy tylko 58% z nich ma okulary przeciwsłoneczne dla swoich dzieci, a 27% dorosłych twierdzi, że nigdy nie nosi okularów słonecznych.

14/01/2020

Czytaj więcej

Okulary dla kierowców

Dr OKO oferuje okulary dla każdego i na każdą okazję. Również osoby spędzające dużo czasu za kierownicą z powodzeniem wybiorą okulary dla kierowców. 

Takie okulary wyposażone są w szkła polaryzacyjne, które pomagają w redukcji odblasków. Dzięki nim kierujący mają zapewniony kontrast widzenia w każdych okolicznościach (szczególnie w słoneczne, upalne dni).

Silne promieniowanie UV czy sztuczne światło na drodze, pochodzące z lamp ulicznych od innych samochodów może zniekształcić jakość widzenia. W okularach dla kierowców kierujący pojazdem mają zapewnioną dobrą ostrość widzenia.

14/01/2020

Czytaj więcej

Kontrast: A