A

Słowem wstępu - kilka słów o blogu

Ile razy zdarzyło się, że okulary zauważone u koleżanki okazywały się być zupełnie niepasujące do naszej twarzy? Jak często podczas przymierzania oprawek pojawiała się myśl „żadne nie pasują”? I wreszcie – dlaczego tak trudno odważyć się i wybrać okulary „inne niż zwykle”? Zazwyczaj dlatego – że o okularach wciąż mówi się niewiele.

Ważny wybór – czyli czas na zmiany! Jeśli należysz do osób, które chcą się wyróżnić, ubarwić swój styl lub przeciwnie – wybór okularów jest nieprzyjemną koniecznością – to miejsce dla Ciebie. Okulary to dziś nie tylko oprawka i szkła korekcyjne – to wyjątkowy element stroju, który zazwyczaj nosimy częściej niż ulubione swetry czy dżinsy. 

18/01/2020

Czytaj więcej

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE TRENDY NA WIOSNĘ LATO 2022.

       Przygotowała stylistka okularów Marta Przygrodzka

       Zacznijmy od tego, że okulary przeciwsłoneczne niewątpliwie są dodatkiem, który przede wszystkim poprawia nam ostrość widzenia w słoneczne letnie dni- bo czy wyobrażamy sobie urlop nad morzem czy w górach bez tego dodatku?

        Tak naprawdę okulary są nam niezbędne przez cały rok, gdyż przez 365 dni w roku jesteśmy narażeni na szkodliwe promieniowanie UV. Wybierając dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne zabezpieczamy nasze oczy oraz wrażliwą skórę wokół oczu przed powstawaniem chorób oczu takich jak jaskra, zaćma oraz przed powstawaniem drobnych zmarszczek w okolicy oka.

      Niewątpliwie też modne okulary przeciwsłoneczne są niezbędnym elementem garderoby każdej osoby kochającej modę. Ten mały dodatek potrafi „podkręcić” nie jedną „nudną” stylizację.

Bo przecież w stylizacji bardzo dużą rolę odgrywają właśnie dodatki!

21/06/2022

Czytaj więcej

LuDivine - kilka słów o boskich okularach!

Kolekcja, o której dziś chcę wam powiedzieć, jest z wielu powodów naprawdę wyjątkowa. LuDivine - boskie okulary, to linia okularów, które zaprojektowałam z myślą o indywidualistach, ceniących jakość i niepowtarzalny styl. O tym jakie były założenia tego projektu i jego inspiracje, przeczytacie poniżej. Zapraszam!
 
Głównym celem stworzenia linii LuDivine, było dla mnie połączenie nowoczesnych kształtów i form- takich jak geometryczne, czasem asymetryczne kształty, metalowe wykończenia, detale- z romantycznym, fantazyjnym stylem. Stylem, który obrazuje odwagę, zabawę modą i pewność siebie. Każdy z modeli w kolekcji można wykorzystać w wielu stylizacjach. Tę modową elastyczność zapewnia przepiękna gama kolorystyczna - dominujące odcienie złota, srebra i czerni, a także głębokie czerwienie, róże, bordo i fiolety.

28/11/2020

Czytaj więcej

Praktyczny poradnik doboru oprawek – cz. 1 Diagonale

Dziś przychodzę do Was z informacją, która może być pierwszym krokiem do wyboru nowych opraw. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego okulary, które nosi koleżanka – chociaż bardzo Wam się podobają – kompletnie nie leżą na Waszej buzi? Wiele osób poszukuje sposobów na dobranie opraw próbując kierować się „kształtem twarzy”, a jednak dobrze dobrane okulary to coś więcej!

15/01/2020

Czytaj więcej

Praktyczny poradnik doboru oprawek – cz. 2 Kształt twarzy

Bardzo często zdarza się, że klienci salonów optycznych mówią: „proszę dobrać okulary do mojego kształtu twarzy”. Ten mityczny kształt twarzy, jest bardzo często uznawany jako najważniejszy element doboru nowych oprawek. Jego określenie przysparza jednak wielu problemów – poniższy poradnik pomoże Wam to zrobić.

15/01/2020

Czytaj więcej

Rozwiązania przeciwsłoneczne dla okularników

Jeżeli nosisz okulary korekcyjne – to w związku z nadchodzącym latem, ten wpis jest dla Ciebie! Wiele osób podczas słonecznych dni musi mierzyć się z dylematem - komfort i ochrona wzroku lub dobre, wyraźne widzenie? Prawda jest jednak taka, że rozwiązań tego problemu jest mnóstwo, a każdy okularnik może korzystać z najróżniejszych możliwości połączenia okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Zapraszam na wpis!

15/01/2020

Czytaj więcej

Z bliska i z daleka – czyli kilka słów o okularach progresywnych Varilux!

Jakie skojarzenia nasuwają Ci się kiedy myślisz o okularach progresywnych? Chociaż istnieją one już od 60 lat, wciąż wśród niektórych osób budzą mnóstwo wątpliwości. Jednak czy prezbiopia – problemy z widzeniem w bliskich odległościach – może nas ograniczać? Z pewnością nie musi! Czy wiesz, że na wyraźne widzenie w okularach progresywnych wpływa wiele parametrów? Liczy się odpowiednio dobrana korekcja, konstrukcja soczewek okularowych, ułożenie okularów na twarzy, a nawet sposób poruszania głową. Również odpowiednio dobrane oprawy okularowe, są jednym z elementów sukcesu odpowiednich okularów progresywnych.

18/01/2020

Czytaj więcej

Kontrast: A