A

Słowem wstępu - kilka słów o blogu

Ile razy zdarzyło się, że okulary zauważone u koleżanki okazywały się być zupełnie niepasujące do naszej twarzy? Jak często podczas przymierzania oprawek pojawiała się myśl „żadne nie pasują”? I wreszcie – dlaczego tak trudno odważyć się i wybrać okulary „inne niż zwykle”? Zazwyczaj dlatego – że o okularach wciąż mówi się niewiele.

Ważny wybór – czyli czas na zmiany! Jeśli należysz do osób, które chcą się wyróżnić, ubarwić swój styl lub przeciwnie – wybór okularów jest nieprzyjemną koniecznością – to miejsce dla Ciebie. Okulary to dziś nie tylko oprawka i szkła korekcyjne – to wyjątkowy element stroju, który zazwyczaj nosimy częściej niż ulubione swetry czy dżinsy. 

18/01/2020

Czytaj więcej

LuDivine - kilka słów o boskich okularach!

Kolekcja, o której dziś chcę wam powiedzieć, jest z wielu powodów naprawdę wyjątkowa. LuDivine - boskie okulary, to linia okularów, które zaprojektowałam z myślą o indywidualistach, ceniących jakość i niepowtarzalny styl. O tym jakie były założenia tego projektu i jego inspiracje, przeczytacie poniżej. Zapraszam!
 
Głównym celem stworzenia linii LuDivine, było dla mnie połączenie nowoczesnych kształtów i form- takich jak geometryczne, czasem asymetryczne kształty, metalowe wykończenia, detale- z romantycznym, fantazyjnym stylem. Stylem, który obrazuje odwagę, zabawę modą i pewność siebie. Każdy z modeli w kolekcji można wykorzystać w wielu stylizacjach. Tę modową elastyczność zapewnia przepiękna gama kolorystyczna - dominujące odcienie złota, srebra i czerni, a także głębokie czerwienie, róże, bordo i fiolety.

28/11/2020

Czytaj więcej

Praktyczny poradnik doboru oprawek – cz. 1 Diagonale

Dziś przychodzę do Was z informacją, która może być pierwszym krokiem do wyboru nowych opraw. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego okulary, które nosi koleżanka – chociaż bardzo Wam się podobają – kompletnie nie leżą na Waszej buzi? Wiele osób poszukuje sposobów na dobranie opraw próbując kierować się „kształtem twarzy”, a jednak dobrze dobrane okulary to coś więcej!

15/01/2020

Czytaj więcej

Praktyczny poradnik doboru oprawek – cz. 2 Kształt twarzy

Bardzo często zdarza się, że klienci salonów optycznych mówią: „proszę dobrać okulary do mojego kształtu twarzy”. Ten mityczny kształt twarzy, jest bardzo często uznawany jako najważniejszy element doboru nowych oprawek. Jego określenie przysparza jednak wielu problemów – poniższy poradnik pomoże Wam to zrobić.

15/01/2020

Czytaj więcej

Rozwiązania przeciwsłoneczne dla okularników

Jeżeli nosisz okulary korekcyjne – to w związku z nadchodzącym latem, ten wpis jest dla Ciebie! Wiele osób podczas słonecznych dni musi mierzyć się z dylematem - komfort i ochrona wzroku lub dobre, wyraźne widzenie? Prawda jest jednak taka, że rozwiązań tego problemu jest mnóstwo, a każdy okularnik może korzystać z najróżniejszych możliwości połączenia okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Zapraszam na wpis!

15/01/2020

Czytaj więcej

Z bliska i z daleka – czyli kilka słów o okularach progresywnych Varilux!

Jakie skojarzenia nasuwają Ci się kiedy myślisz o okularach progresywnych? Chociaż istnieją one już od 60 lat, wciąż wśród niektórych osób budzą mnóstwo wątpliwości. Jednak czy prezbiopia – problemy z widzeniem w bliskich odległościach – może nas ograniczać? Z pewnością nie musi! Czy wiesz, że na wyraźne widzenie w okularach progresywnych wpływa wiele parametrów? Liczy się odpowiednio dobrana korekcja, konstrukcja soczewek okularowych, ułożenie okularów na twarzy, a nawet sposób poruszania głową. Również odpowiednio dobrane oprawy okularowe, są jednym z elementów sukcesu odpowiednich okularów progresywnych.

18/01/2020

Czytaj więcej

Kontrast: A